Тетяна Петрушевська: Фотографія вчить бачити світ по-іншому

Тетяна Петрушевська захоплюється мистецтвом фотографії вже давно. Неодноразово брала участь у конкурсах, серед яких фотоконкурс «Жінка в об`єктиві». З-поміж майже сотні фото компетентне журі, до складу якого входили і відомі тернопільські фотомайстри, обрало три найкращих. Фотографія «Перлини щастя» принесла Тетяні друге місце.

Тетяно, зважаючи на сьогоднішню ситуацію у країні, мистецтво фотографії залишається актуальною темою, адже світлини зберігають історію усього людства. Розкажіть свою історію.

14741027_1184972498262468_127959645_n
Як виникла ідея займатись фотографією?

— Коли купила свою першу “дзеркалку”, то фотографувала усе, – розповідає Тетяна. – Світлини виходили якісними. Поступово хотілось досягати все більших вершин. Фотографія стала для мене не лише захопленням, але й творчим розвитком. Щоб стати професійним фотографом, потрібно мати велике бажання, багато терпіння, професійні знання, і, звичайно, багато практики. Потрібно удосконалювати технічний і художній рівень. Відтак, з великим ентузіазмом, я взялась вивчати усі нюанси.

Побутує думка, що для фотографії потрібно бути фотогенічним.

Фотоапарат дозволяє мені бачити в людях те, що в звичайному житті не помітила б, – продовжує фотограф. – Кожна людина наділена красою, завдання фотографа – передати це на фото. Звичайно, щира посмішка завжди прикрашає людину. Дуже люблю фотографувати харизматичних людей. Перед зйомкою обов’язково знайомлюсь з клієнтами . Ми обговорюємо деталі фотосесії, обмінюємось побажаннями, і поки допиваємо чай, я вже добре розумію, чого хоче замовник. Буває, що знайомлюсь з людьми в студії вже перед зйомкою, проте виділяю час, щоб поспілкуватись – це завжди покращує результат!

Що найбільше любите фотографувати?

Мені завжди хочеться фотографувати . Де б я не була, знаходжу об’єкт для зйомки (сміється). Якщо я в поході в горах, – то це пейзажі, туристи, колоритне населення… З пристрастю фотографую блискавки і грозу. Обожнюю фотографувати дітей, у них потужна енергетика, вони дуже щирі, це добре проглядається на світлинах.

Як підбираєте образ для клієнтів?

Для мене, як фотографа, дуже важлива композиція, вона передає авторський задум і забезпечує гармонійне сприйняття фотографій. Костюми та “сценічний образ” обдумую заздалегідь. Клієнти з радістю приєднуються до творчого процесу: шукають цікаві елементи декору, одяг, аксесуари. Буває так, що на створення образу надихне парасолька чи просто певний колір.

Чи дорого зараз коштує професійна фототехніка?

Фототехніка завжди була дорогим задоволенням. Треба йти в ногу з часом, і техніка повинна відповідати вимогам. ”Як кажуть: хочеш розорити людину – подаруй їй фотоапарат”.

Хто найчастіше користується послугами фотографа?

В основному фотосесію замовляють сім’ї, молоді пари, вагітні, дівчата. З пристрастю організовую творчі стилізовані фотосесії. Для мене кожна зйомка і кожен клієнт унікальні та особливі. Я намагаюсь побачити неповторну мить життя клієнта, передати багатство та щирість його емоцій. Фото можна переглянути на моїй сторінці у ВК

Фотографії яких авторів вам до вподоби?
Дуже подобаються фото австралійського фотографа Ерванта Заназаняна. Мені імпонує його стиль.

Про що мрієте?
Мрію про подорожі… Я обожнюю гори, відпочиваю там душевно та емоційно. В походи завжди беру з собою фотоапарат, і штатив приходиться нести на плечах (сміється). Знімати з вершини гори, як встає чи заходить сонце – просто незабутні відчуття! Люблю подорожувати історичними замками, обожнюю старовинні речі.

 

Оксана Ратушняк

Фото з колекції робіт Тетяни Петрушевської

1624637_582711735155217_1622477796_n-620x416

1624330_582711731821884_613290483_n-620x413

1080389_582711568488567_1222631909_n-620x413

Добавить комментарий