Під час мистецького фестивалю «Ї» відбулася зустріч із автором проекту «Ukraїner»

Чим може здивувати Україна не лише іноземців, а й місцевих жителів? Ділився досвідом мандрівник і журналіст Богдан Логвиненко у Тернополі.

Під час мистецького фестивалю «Ї» відбулася зустріч із журналістом, автором книги «Перехожі» і проекту «Ukraїner» Богданом Логвиненком. Усі охочі дізналися, як подорожі можуть стати частиною життя, а знайомі, на перший погляд, місця відкритися під новим кутом. «Ukraïner» — це на даний момент досить масштабний медіа-проект, який має на меті, шляхом ретельних досліджень, сформувати розуміння того, ким ми є насправді.

Експедиція розпочалася минулого року, в липні, із Закарпаття. Досі команда об’їхала автівкою ще Приазов’я, Полтавщину і Полісся, а зараз мандрує Бессарабією. «Ми поставили собі ціль – за два з половиною роки відвідати всі районні центри, колоритні села, де живуть, справді, цікаві люди. Ми фокусуємося на історичних регіонах. Ідея проекту — показати, що подорожі Україною можуть легкими і вражаючими одночасно. Ми просто мандруємо і ділимося матеріалом із нашими підписниками», — розповів Богдан Логвиненко.

Проект перекладається шістьма мовами, зокрема: англійською, німецькою, польською, грузинською, російською і чеською. За його результатами планується створення сучасних путівників нашою країною. Задум проекту «Ukraïner» виник завдяки книзі «Перехожі». Як про це сказав сам автор: «Приблизно три роки тому я почав писати розповіді про звичайних людей, коли подорожував автостопом. Усе почалося після мандрівки від Києва до Лісабона, під час якої вдалося створити 50 історій.

Щодня мене підбирали 4-5 осіб, від яких я довідувався щось незвичайне.» Добре запам’яталася історія про німця Мішеля, котрий приїхав в Україну, аби врятувати вимираючу популяцію карпатських буйволів. Еколог за освітою, із заможної сім’ї, він обрав невеличке селище, де не мав елементарних умов проживання, заради виконання своєї місії. Незважаючи на негативні відгуки близьких, насмішки місцевого населення, Мішель продовжує втілювати ідею, завдяки якій десятки буйволів отримали надійний захист.

Еколог обрав саме цих тварин, тому що за часів розкуркулення і жахливої політики СРСР вони піддалися масовому знищенню. Приємно дивує така трепетна увага з боку небайдужих іноземців. Це надихає далі розкривати давно забуті або ж і ще незвідані куточки України.

Софія Головецька

Добавить комментарий