Правила виживання на «Файному місті»: як зберегти культурне обличчя на четвертий день фестивалю

У 2016 році музичний фестиваль «Файне місто» відбувався уже вчетверте і акумулював у себе цілих чотири дні  та  чотири сцени (не рахуючи амфітеатру) неймовірного драйву. Саме тому ця стаття з’явилася аж на четвертий день після того, як своє відспівали ексцентричні переможці Євробачення «Лорді»: після такого відпочинкового заходу іще тиждень треба відпочивати!

Тому сподіваємося, що ця стаття стане у нагоді двіжовим хлопцям та дівчатам наступного року, коли організатори вирішать проводити «Файне місто» цілих п’ять днів. Як вижити, витримати, вистояти, відспівати та відтанцювати все? Здається, для цього потрібно стати надлюдиною, але головне – хоча б людиною залишитися.

 Робіть різні речі.

Як відомо, найкращий відпочинок – зміна активності. Тому зберегти сили та енергію від концерту до концерту допоможе участь в різних спортивних іграх. Завдяки клубу мандрівників «Горгани» цьогоріч на фестивалі можна було видертися на скеледром, спробувати стекборд, балансборд, походити над землею, зіграти у волейбол на піску. А ще ж були настільний теніс і басейн…

IMG_6893

Зберігайте позитивний настрій.

Навіть якщо ваш улюблений гурт «Сrazy town» в останній момент несподівано не приїхав. «Головне – мати дух, — таємниче, але з упевненістю у своїх словах заявляє один із організаторів фестивалю «Файне місто» Рустам Ергешов, — я тут виживаю вже не 4 дні, а три тижні. Без духу нічого б не вийшло. Дух тут, у голові. Я себе постійно настроюю на позитив.

 

Налагоджуйте мережу контактів.

Не блукайте одинаком, як оце я із фотоапаратом, по фестивалю, а знайомтеся, підзаряжайтеся енергією від людей, адже їх на фестивалі – 15 тисяч! Нові друзі можуть підняти настрій (читати – дух), підгодувати, виручити у скрутній ситуації, врешті-решт – зайняти чергу у туалеті.

IMG_6995

Стежте за температурою тіла.

Позаяк територія аеропорту не захищена природніми об’єктами на кшталт гір, лісів, ярів, вона стає мішенню для опадів, палючого сонця чи розгульних вітрів. Тому панамка або дивакуватий капелюх – це примха, а необхідність. Також в нагоді стане дощовик. Краще прихопити його з собою з дому. По перше, це яка-не-яка гарантія, що зливи таки не буде, а по друге – придбати його на фесті буде складно, коли ситуація змусить шукати сухого місця. Не завадить зігріватися вечорами теплими обіймами.

IMG_6957

Багато пийте.

Не в сенсі «пити, пити, і ще раз пити», а вчасно поповнювати запаси води в організмі, адже відомо, вода – джерело життя. До того, неподалік від місця проведення фестивалю у селі Смиківці є джерело з чистою та смачною водою.

 

Смартфони, гаджети, девайси.

Для багатьох в сучасній епосі яблучних гаджетів доступ до мережі став необхідною умовою виживання. Насправді ми вважаємо, що витріщатися в екран смартфона, коли можна витріщатися на сцену або неформалів усіх мастей, якось не дуже, але… Коли так, знайти інтернет можна у точках доступу вай-фай – а підзарядити мобільники чи інші девайси, до того ж – безкоштовно, – у спеціально облаштованих місцях.

IMG_7004

Не загубити браслет.

Просто без коментарів. І взагалі, стежте за речима. Загублене майно можна віднайти завдяки оголошенням зі сцени чи в «бюро знахідок» при вході на фестиваль, але ніхто не гарантує добропорядність цих «милих звірят» навколо.

IMG_6704

Беріть із собою зручний одяг, а головне – зручне взуття.

Асфальтоване покриття злітної смуги, звісно, рятує від болота, але на підборах ви навряд чи витримаєте концерт «Брутто».

IMG_6716

Не намагайтеся побачити все.

Змиріться з тим, що не зможете побачити усі заплановані виступи. За законом підлості улюблені виконавці будуть грати на різних сценах у той самий час, а лайнапи оупенеірів такі роздуті, що  охопити їх своєю присутністю можна тільки маючи такий часоворот, як у Герміони Грейнджер. Тому просто розслабтеся та отримуйте задоволення, як це зробила команда «Культурно» на фестивалі «Файне місто» 2016.

IMG_6774

Марічка Юрчак

Добавить комментарий