Територія вільних людей

Потрапляєш на територію вільних людей і не знаєш куди тобі податися. Довкола купа позитиву, звідусіль лунає різноманітна музика, а перед тобою — ціле місто. Величезний простір аеропорту досить вдало відображає гасло фестивалю і дає можливість вдосталь насолодитися відміряним часом свободи.

 

Пройшовши «контрольний пункт» опиняєшся перед вибором, який делікатно нагадує про реальність буття,  і розумієш, що впродовж декількох наступних днів тебе це не стосується. Ні ліво підеш —  на «Dark Stage» потрапиш, на право — «Light Stage». Саме такі сцени розмістили організатори при вході на фестиваль. Задум це чи збіг — не знаю, але такий нюанс ще раз нагадав мені про те, що територія вільних людей не визначається «правильним» чи «не правильним» вибором.

Звичайно, двома шляхами «Файне місто» не обмежується, і якщо пройти прямо, не звертаючи, перед вами розгорнеться ціле місто — зовсім не типове звичному.

 

Простуючи центральною алеєю, обрати місце відпочинку справді важко, адже на величезній фестивальній території буквально на кожному кроці погляд перехоплювала якась цікавинка: оригінальний дизайн сцени UFO Stage, тематику якого вдало підкреслювали костюмовані відвідувачі фестивалю, яскраво розфарбовані учасники «Всеукраїнського фестивалю фарб Холі», які додавали забарвлення й без того яскравому дійству,  оригінальності добавляли технологічні новинки та скульптури великих розмірів, привабливі запахи різноманітних наїдків та напоїв стали невід’ємною частиною файного міста. Звичайно, було ще багато неформалів, панків, казкових героїв і фантастичних персонажів, які не дуже добре орієнтувалися в просторі 🙂

IMG_6716IMG_6782IMG_6894

В моєму розпоряджені було цілих три дні (на перший потрапити не вдалося), тому я зі спокійною душею насолоджувалася прекрасною атмосферою, спостерігала за щасливими людьми та намагалася знайти місце, де б можна було почути музику з усіх сцен в одній точці. На жаль, знайти її мені не вдалося, бо деякі локації розташувалися на відстані один від одного.

Першим пунктом, звичайно, стала головна сцена. В цей час свою програму виконував український поп-рок гурт O’Torvald. Після дощового дня погода внормувалася і ввечері прихильники гурту насолодилися концертом під зоряним небом.

IMG_6774IMG_6777

Загалом хедлайнерами «Файного Міста-2016» були фінські монстри Lordi, котрі свого часу підкорили «Евробачення», похмурі шведські рокери Pain, також запальні молдовські хлопці Zdob si Zdub, та білоруські Brutto & Ляпис в розщиреному складі з духовою секцією. Вітчизняний музичний авангард очолили Бумбокс, The Hardkiss, ТНМК, Onuka, Антитіла, Mad Heads,  Pianoбой, Ірена Карпа та ще близько сотні артистів з різних куточків світу на шести сценах фестивалю. Про всіх й не розповісти.

IMG_6802IMG_6735IMG_7004IMG_7051IMG_7040

Свобода вибору часто направляла мене на Light Stage, де сконцентрувалося досить багато тернополян. Тут мені вдалося послухати львівський гурт Dakooka, місцевих Tik Tu, учасників відбору Євробачення Brunettes Shoot Blondes, гурт Krut, український інді-рок-гурт Vivienne Mort, тернопільських Ті, що падають вгору та інших.

IMG_6886IMG_6806IMG_6938

Неподалік знаходилася ще одна часто відвідувана тернополянами сцена Reggae Stage. І не даремно, адже постійними її учасниками є дует місцевих діджеїв «Shmir Soundsystem».

13718613_904022626386486_6353611511033310815_n

фото з офіційної сторінки Shmir Soundsystem

З місця, де розташувалася Dark Stage постійно доносився рев, крик, а подекуди й писк виконавців. Намагаючись влитися в натовп, довелося навіть пританцьовувати. Доречі на цій сцені прихильників важкої музики, здається, не меншало ніколи.

Щодо UFO stage, то це локація Trance, dubstep, drum and bass музики, де можна було перевести дух та зібратися силами. Серед відомих діджеїв були DJ Topolskyy, DJ Anna Lee, DJ Spartaque, John Glenn.

IMG_6785

На сцені Amphitheatre була можливість пофілософствувати, послухати поезію місцевих, українських та зарубіжних «писак». Свої твори читали Андрей Хадановіч, Дмитро Лазуткін, Макс Кідрук, Катерина Бабкіна, Юрій Іздрик, Ірена Карпа, Марк Лівін, Вікторія Дикобраз. Мені здається, що ці люди скоро пропишуться в нашому місті, зважаючи на фестивальну частоту 🙂

13627248_1263695493649637_4611577002800031365_n

фото тернополянки Марічки Юрчак, яка своєю творчістю поділилася зі слухачами «Амфітеатру»

Крім музичної та літературної сцени організатори підготували розважальні локації на будь-який смак: спортивні зони, арт зона, салон краси, велопрокат, кінопокази, лекторії, вуличні театри, дитяча зона, атракціони, ігрова зона, караоке, хендмейд ярмарка, майстер класи…

 

Як би не хотілося розповісти про усіх-усіх учасників фестивалю, зафіксувати цікаві моменти, зробити це мені не вдасться, бо опції клонування на території вільних людей поки що, на жаль, немає. Тому, на цій ноті завершу, як то кажуть, «по-англійськи».

 

Дивіться фото та відео і приїжджайте наступного року!

IMG_6957

IMG_6935

Хто дочитав, той побачить 🙂

Оксана Божко

Добавить комментарий