Тернополян запрошують формувати програму фестивалю «Ї»

В перший день лютого у книгарні «Є» організатори мистецького фестивалю «Ї» розповіли про підготовку до проведення заходу. 

«Мистецький фестиваль «Ї» – триденний мистецький захід, котрий відбувається у Тернополі щовесни. Захід традиційно об’єднає відомих літераторів, музикантів, художників, фотографів, а також режисерів.

Цьогоріч «Ї», який відбудеться  6-8 травня, буде складатись з денної, вечірньої та нічної програми і проходитиме у декількох локаціях. Зокрема, заходи денної програми організатори планують проводити у «Бункермузі», книгарні «Є», арт-барі «Коза» та Національній спілці письменників України. На нічній програмі в УД «Перемога, відвідувачі зможуть переглянути фільми та послухати відео-поезію. Основна програма та відкриття заходу відбуватиметься у драмтеатрі.

  • Минулого року фестиваль був досить масштабний. Тоді до нас приєднались 130 відомих письменників, музикантів, художників, фотографів, небайдужих до розвитку сучасного українського мистецтва. Участь у фестивалі також взяли представники ближнього зарубіжжя. Цьогоріч плануємо здивувати поціновувачів мистецтва неочікуваними перформансами та не менш відомими митцями, — розповів один із засновників фестивалю Василь Томчишин.

Організатори також презентували новий сайт festivalji.com.ua, на якому з 8 лютого можна буде слідкувати за програмою та замовляти квитки. Вартість квитків буде відома ближче до першого дня продажу.  Василь Томчишин також запевнив, що квитки можна буде придбати як на три дні фестивалю так і на кожен день окремо.

фестиваль ї 2016

Відвідувачам обіцяють зустріч з відомими виконавцями, а також запрошують взяти участь у формуванні музичної програми.

  •  Цього року плануємо вас приємно здивувати. На музичній сцені фестивалю вперше виступить відомий класичний композитор Єгор Грушин. Серед тернопільських команд участь візьмуть «Шафа Шамана», а одним із найбільших подарунків, мабуть, стане проект «Жадан і Собаки», який презентуватиме новий альбом в рамках всеукраїнського туру. Дивуватимуть також письменники, які пишуть музику на свої ж вірші. Родзинкою цьогорічного «Ї» є те, що виконавців музичної сцени можуть обирати самі відвідувачі. У соціальних мережах на сторінці фестивалю кожен охочий вже сьогодні може запропонувати бажаного виконавця, — розповів Степан Гречківський, відповідальний за музичну частину фестивалю.

Юрій Матевощук також додав, що пропонувати можна усіх митців, не обмежуючись музичною сферою.В свою чергу організатори обіцяють зробити усе можливе для того, аби запропоновані митці виступили на сцені фестивалю.

Плануємо розбавити музичну та літературну сцену фото-презентаціями та виставками, — розповідає Юрій Матевощук, співорганізатор фестивалю. — З поміж відомих письменників можна буде почути Сергія Жадана, Дмитра Лазуткіна та інших. Також учасники літературної сцени будуть читати твори відомих українських письменників.

На завершення презентації, тернопільський письменник Юрій Завадський, який є учасником цьогорічної літературної сцени запевнив, що на фестивалі кожен почерпне для себе щось корисне.

  • Впевнений, що тернопільські молоді митці, які мають відношення не лише до літератури, матимуть змогу почерпнути для себе багато цікавого і залишаться задоволеними.

 

Оксана Божко

Відео: Юрій Дігай

Добавить комментарий