Відкриття кіноклубу в Тернополі

24 березня у Тернополі відбулося відкриття кіноклубу «Mov!eOn». Щомісяця тут відбуватимуться покази фільмів, які не транслюються у широкому прокаті, по телебаченню, а також недоступні у Інтернеті. Після перегляду можна надсилати запитання режисеру.

Покази некомерційних стрічок, що порушують соціальну тематику відбуваються у нашому місті не вперше. В рамках Docudays UA тернополяни неодноразово мали змогу переглядати фільми, які входять до програми  фестивалю.

Аби об’єднати шанувальників документальних фільмів, представники  фестивалю у Тернополі вирішили створити кіноклуб. Відтепер щомісяця у Дружня ресторація «Мамонт»  усі охочі  матимуть нагоду не лише переглянути цікаву кінострічку, а й подискутувати з однодумцями.

У Тернополі відбулося відкриття кіноклубу

Фільми такого типу долають непростий шлях до свідомості глядача й зрозумілі не кожному. Зазвичай, основою документального кіно слугують історичні події, культурні чи соціальні явища. Це не «мильна опера» і не високобюджетні фільми, розраховані на широкий загал. Перегляд такої стрічки спонукає до роздумів.

  • Такі фільми не можна побачити по телебаченню, більшість з них також недоступні в мережі Інтернет. Така політика фестивалю та продюсерських центрів. Відвідування нашого кіноклубу — чудова нагода поспілкуватися, поспівпереживати та задати запитання режисеру. Координатори нашого проекту посприяють, аби на кожне обов’язково відповіли, — розповів представник фестивалю Docudays UA в Тернополі Володимир Ханас.

Відкривали кіноклуб стрічкою китайського режисера «Голосуйте за мене, будь ласка». Режисер намагався передати переживання дітей, які взяли участь у шкільній передвиборчій компанії.

У Тернополі відбулося відкриття кіноклубу

Як розповіли організатори, незважаючи на скептичне ставлення деяких експертів, фільм вирішили продемонстрували учням місцевих шкіл, що викликало не лише зацікавленість, а й спонукало до вичерпних обговорень.

Для того, щоб краще зрозуміти суть таких фільмів, в подальшому організатори планують запрошувати авторів та режисерів. Анонс наступних показів шукайте на сторінках у соц мережах https://www.facebook.com/ngo.bridgeforyouth/ 

Крім стрічок, які входять до програми Docudays UA, можна пропонувати фільми, які б вам хотілось переглянути у кіноклубі.

Відкриття кіноклубу медіапросвіти  Docudays UA відбулося за ініціативи громадської організації Молодіжний центр розвитку «МІСТ» та за підтримки #БританськоїРади та Молодіжної міської ради Тернополя.

Оксана Божко

 

Добавить комментарий