На цьогорічному «Джаз Безі» звучатимуть візантійські церковні співи та григоріанські хорали

ZIryOtCTWC0Організатори фестивалю запевняють, що новорічний настрій у Тернополі розпочнеться вже з 11 грудня. Дев’ятий рік поспіль традиційний мистецький захід відбудеться у нашому місті та об’єднає міста України та Польщі: Київ, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Мостиська, Люблін, санок, Вроцлав, Білосток, Новицю, Перемишль та Львів.

— На відміну від попередніх, цьогорічний «Jazz Bez» буде проходити протягом чотирьох днів, — розповів сайту Культурно директор фестивалю Олег Макогін. – Власне, завершальний день буде «ізюминкою» заходу. Уже цієї неділі запрошуємо усіх на концерт львівських музикантів «ΕΣΧΑΤΟΦΟΝIΑ» (Есхатофонія), який відбудеться у Катедральному соборі. Оскільки виступ планується в храмі, то і музика буде відповідною: звучатимуть візантійські церковні співи, григоріанські хорали, тібетські чаші. Їх виконання буде обігруватись саксофоном, флейтою бандурі та іншими інструментами.

 

На цьогорічному фестивалі організатори ставлять акцент на виступи українських і тернопільських виконавців.

  • У 2006 році, з перших днів проведення «Джаз Безу», головною ідеєю його було створення нових тернопільських колективів джазового напрямку, -зауважує співорганізатор заходу Сергій Лазо. — Я пишаюсь, що саме завдяки участі у фестивалі, Тернопіль отримав такі потужні музичні гурти як Джазова Фіра (сьогодні «Фіра») та D.kray.Продовжуючи їдею, цього року до виступу залучили симфонічний оркестр Тернопільської обласної філармонії.Звучатиме також новий проект всесвітньовідомої української співачки і акторки Мар’яни Садовської та одного з кращих джазових контрабасистів Марка Токара. Вишукані і драматичні твори на тексти  Сергія Жадана виконуватиме октет із чотирьох контрабасів та чотирьох жіночих вокалів. До речі, батько Мар’яни Садовської — уродженець Кременця Тернопільської області.

    Ознайомитись з повною програмою можна тут.

Цього року «Jazz Bez» також лунатиме у звільнених містах сходу України – Краматорську і Слов’янську –  під гаслом «Музика Свободи на вільній землі»!

1463162_503773299730934_1152309520_n

У першу чергу, у Тернополі цей захід організовується для волонтерів, які допомагають бійцям АТО. Виражаючи їм свою повагу, організатори запрошують прийти на концерт та послухати чудове виконання духовної музики.

10552566_323848874459415_3272938247703478391_n

Вартість квитків на «Jazz Bez» та ж сама, що і минулого року  – 40 -70 грн. Концерт у Катедрі буде проходити безкоштовно.

 

Оксана Божко

 

Добавить комментарий