Чи потрібний Тернополю Молодіжний Центр Культури?

Якщо ви маєте бажання поділитись з людьми набутим досвідом і не маєте для цього приміщення, то ваша ідея може залишитися на рівні мрії. Першою перепоною на шляху виявиться пошук місця для реалізації задуманого. Візьмемо для прикладу будинки культури. В їх діяльності передбачено сприяння творчим ініціативам містян.

Проте якщо звернутись туди саме з цієї причини, за проведення пропонованого заходу у вас попросять орендну плату. Виходить, що саме культурний заклад присікає творчу ініціативу на етапі її зародження.

перемога кінотеатр

Нещодавно на виборах молодіжного мера долучитись до діяльності молодіжної міської ради виявило бажання понад 40 громадських організацій, спілок та асоціацій міста.

Більша частина з них не має місця для зборів. Свого приміщення сьогодні не має й Тернопільський прес-клуб.

Візьмемо до прикладу митців, які не входять до Спілки художників. Локації для їх виставок просто не існує. Сьогодні в Україні й досі називають аматорами тих митців, які вже двадцять років на мистецькому ринку. Якщо ти не маєш «папірця» з підтвердженням — ти звичайний аматор. Відповідно, про ніяку виставку мова йти не може. Зовсім інша ситуація на світовому ринку. Саме аматори, ті ж самі «люди без папірця», є найуспішнішими і найбагатшими.

Своєрідним викликом державним канонам стала формація, що об’єднує  талановитих художників, номінантів міжнародних  конкурсів, людей, які мають чимало виставок за кордоном, і вже давно визнані, а також людей, які кохаються у мистецтві. «Сновиди» — це спільнота людей-фанатів своєї справи. Цікаво те, що заснована вона поза межами державної програми культури та мистецтв.

Та ж ситуація з музикантами, письменниками, поетами, майстрами рукоділля. На допомогу їм прийшли приватні мистецькі об’єднання. До прикладу, зустрічі літературної студії «Сім Герц» проходять у стінах приватної галереї «Бункермуз» чи в книгарні ‘Є’, у винарні ‘Заратустра’, проводились читання в ресторації ‘Мамонт’. Але постійної локації немає. Музичні конкурси чи репетиції також відбуваються у приватних закладах. Люди, які займаються рукоділлям, для проведення своїх занять змушені орендувати приміщення у торгових центрах та приватних офісах.

Виходить, що сучасні культурні та мистецькі заходи відбуваються за межами стін державних будинків чи палаців культури. Люди, які прагнуть розвиватись, розпорошені по різних місцях, кожен сам по собі.

Очевидно, що рівень розвитку сучасної молоді на декілька десятків років випереджає культурну програму державного рівня. Сьогодні активна молодь з власної ініціативи створює фестивалі, концерти, літературні студії, книжкові ярмарки. Для їх реалізації радше шукає допомоги у незалежних меценатів, аніж звертається до державних структур.

Мистецькі заходи нашого міста розкидані по різних локаціях, що значно ускладнює об’єднання творчої молоді спільною метою.

Дослідивши дане питання, учасники спільноти  Центр Культури «#Перемога» пропонують створити у Тернополі єдину спільну локацію для проведення культурно-освітніх та мистецьких заходів.

Центр Культури «#Перемога» — це вільний креативний простір, широко доступна комплексна культурно-освітня установа, яка надаватиме молоді можливість всебічного розвитку і творчого самовизначення, сприятиме організації змістовного проведення дозвілля та відпочинку, візитка студентського міста.

Центр Культури «#Перемога» планують розмістити в існуючому сьогодні  УД «Перемога». Молоді ініціатори наголошують, що приміщення цього закладу найкращим чином підійде для перетворення у вільний креативний простір та проведення запланованих подій у центрі міста.

—          Кінозал

—         Концерти

—          Галерея

—          Творча майстерня (майстер-класи)

—          Офіс для ГО

—          Конференц-зал

—          Прес-центр

—          Репетиційна база

—          Коворкінг

—          Театральна сцена

—          Лекції, тренінги

Центр Культури «#Перемога» на базі будинку культури це:

  • ефективне використання медійних ресурсів;
  • підтримка культурних ініціатив молоді;
  • культурно-розважальні заходи;
  • взаємовигідна активна співпраця з місцевою владою, громадськими організаціями та    ініціативними групами;
  • залучення громадян до місцевої самоорганізації та самоосвіти;
  • обмін соціально-культурним досвідом з містами-партнерами.

Мета центру: Культурна освіта за допомогою медійних та технічних інновацій.

Ціль: Налагодження співпраці з органами студентського, учнівського самоврядування, громадськими організаціями, творчої молоді для продуктивної роботи у напрямку розвитку культури молодіжної політики.

Для реалізації проекту активісти просять виділити приміщення УД «Перемога».

Приміщення для проведення майстер-класів:

—    Основи 3D друку, фото-студії, уроки теорії та практики створення фільмів, майстер-класи живопису, лекції письменників та поетів, майстер-класи з виготовлення музичних інструментів української народності та інших етносів, музична лабораторія, основи радіо-електро техніки, школа анімації, школа акторства, основи студійного звукозапису, репетиційна база для музичних колективів та інші;

—          Виставкову залу для виставок, презентацій тощо;

—          Кабінет для Молодіжної міської ради, прес-центру;

—          Концертний зал для роботи з відео-інсталяціями та проведення концертів, вистав.

На базі україно-польського проекту «MediaLab» у Тернополі, Центр Культури забезпечений деяким необхідним обладнанням, за допомогою якого сьогодні можливе проведення вище вказаних заходів. Єдиним питанням наразі залишається приміщення. До діяльності готові приступити творчі колективи міста.

Тож ми звертаємось до міської влади з  проханням вільного доступу до УД «Перемога» для реалізації проекту Центр Культури «#Перемога», — підсумовують учасники спільноти.

У програмі розвитку культури та мистецтв на 2016-2019 роки міста Тернополя передбачено виділити приміщення для створення «MediaLab».

Для ознайомлення Програма розвитку культури і мистецтв міста Тернополя на 2016 рік

3. Мета Програми

               Метою Програми є реалізація першочергових і перспективних заходів, спрямованих на створення належних умов для підвищення рівня розвитку культурної інфраструктури міста, належного задоволення культурних та духовних потреб мешканців міста.

              Для популяризації творів  відомих тернопільських митців (письменників, художників, музикантів), майстрів  народної творчості, колективів художньої самодіяльності, висвітлення роботи управління культури і мистецтв слід створити медіа лабораторію (студію) при ПК «Березіль» з подальшим залученням до навчання молоді кіномистецтву, режисури, операторів, монтажерів, дикторів телебачення.

            Програма розвитку культури і мистецтв в м. Тернополі на 2016 – 2019 роки  має забезпечити системний підхід до розв’язання проблем галузі в сучасних економічних умовах, враховуючи основні тенденції розвитку культурної сфери, реальний стан розвитку міста та  забезпечити розвиток культури на наступні чотири роки.

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми

Дана Програма спрямована на створення сприятливих умов для розвитку культурного середовища міста, організації змістовного дозвілля за місцем проживання городян, визначає необхідні зміни у підходах суспільства до культурної сфери життєдіяльності  є:

— створення правових, економічних та організаційних умов для подальшого розвитку культурно — мистецької сфери міста Тернополя;

— реалізація першочергових і перспективних заходів, спрямованих на створення належного задоволення культурних та духовних потреб жителів та гостей міста Тернополя;

— посилення значення культури в місті Тернополі, підвищення її ролі в розвитку демократичного громадянського суспільства;

— створення сприятливих умов для розвитку культурних і творчих ініціатив з урахуванням місцевих особливостей;

— збереження культурної спадщини;

— сприяння становленню талановитої мистецької молоді;

— реалізація науково-освітніх, культурно-мистецьких заходів для дітей та молоді, аматорських колективів.

— підтримка діяльності аматорських та професійних колективів і виконавців, в тому числі, оркестрів, майстрів декоративно-вжиткового мистецтва;

— створення належних умов для здобуття початкової мистецької освіти (зокрема, для соціально-незахищених категорій дітей, молоді);

— сприяння проведення в місті широкого українських культурних заходів та фестивалів міжнародного значення ;

— комп’ютеризація бібліотек міської централізованої бібліотечної системи;

— розвиток та популяризація української книги та кінематографії.

 

Оксана Божко

Добавить комментарий