Громадські активісти запрошують на обговорення створення сучасного Центру Культури у Тернополі

У рамках проекту «Інвестиція в культуру. Системні заходи з метою сприяння культурній освіті» в  нашому місті започаткували «Medialab East». Завдяки цій програмі, будинки культури Любліна (Польща), Івано-Франківська, Рівного та Тернополя отримали сучасну техніку для центрів (лабораторій) по створенню медіа контенту (запису аудіо/відео матеріалів, їх обробки та розповсюдженню).

В листопаді-грудні тернополяни мали змогу відвідати 11 майстер-класів та отримати досвід по створенню медіа контенту.

12524074_10205425171644492_4554709883111801951_n

В рамках програми «Medialab East» передбачено проведення освітніх майстер-класів, де тернополяни мали змогу ознайомитися з сучаcними технологіями та спробувати їх застосувати у мистецтві та побуті. Проектом також передбачено виділити приміщення, де б спеціалісти могли проводити навчальні майстер-класи, лекторії, практичні роботи для школярів, студентів та старших людей  у будь-який зручний час.

 • В кінці грудня наше місто отримало нове обладнання на суму більше 368275,06 PLN (84886.08 euro) для облаштування місця та проведення цих занять. Зараз ми зіткнулись з питанням приміщення. За умовами програми, навчання повинно проводитись в Українському домі «Перемога» або іншому будинку культури «(«Березіль»). Громадські активісти збираються вирішити це питання спільними зусиллями. У нас є чудова можливість розвивати освітньо-культурний напрямок, ми забезпечені необхідним обладнанням, є люди, які готові поділитись своїм досвідом, а найголовніше – у тернополян є бажання розвиватись. Залишаються організаційні моменти, які й тормозять роботу проекту. Запрошуємо усіх бажаючих зібратись для обговорення організації та функціонування медіа-лабораторії в Тернополі, — розповідає Юрі Собі.

Запрошуємо усіх бажаючих прийняти участь у формуванні спільного бачення розвитку сучаного Центру Культури у Тернополі #Перемога та прийти у Винарню «Заратустра» у суботу, 16 січня, о 11:00.

Документ з баченням того, як функціонуватиме Культурний Центр.
Доступний для редагування. Вносьте свої пропозиції за посиланням https://docs.google.com/document/d/1SGs3f_i9rjIyeM19t8_KVp4LmnPkOnEsWtHYy-Oh3hU/edit

Передумови для створення

Завдяки програмі Media Lab East, що відбувалася протягом 2013-2015 років, будинки культури трьох міст України (Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль) отримали сучасну техніку для центрів (лабораторій) по створенню медіа контенту (запису аудіо/відео матеріалів, їх обробки та розповсюдженню).

Необхідно забезпечити функціонування такого центру, а саме:

 

 • Виділити приміщення будинку культури «Перемога» та розмістити там одержану техніку
 • Забезпечити функціонування приміщення (доступність впродовж тижня/доби для усіх бажаючих)
 • Забезпечити можливість проведення майстер-класів

Принципи функціонування Медіалабу:

 • Куратор — відповідає за приміщення, техніку, проведення майстер-класів
 • Приміщення — тематично обладнане для запису аудіо/відео, обробки цифрового контенту
 • Доступність — за записом чи під час проведення заходів (календар подій/спільнота у соцмережах)
 1. Запит на місце проведення від Молодіжних Громадських Організацій
 1. Заходи:
 • Проведення майстер-класів, лекторіїв,
 • Практичні роботи для школярів/студентів
 • Освітні та навчальні заходи.

 

Добавить комментарий