«Театральний роман» зібрав усіх, хто пам’ятав і шанував талановите подружжя Бобровських

Творчий вечір під інтригуючою назвою «Театральний роман» зібрав чимало шанувальників (світлої пам’яті) заслужених артистів України Анатолія та Євдокії Бобровських. З іменами цих легендарних іскрометних особистостей пов’язано чимало світлих спогадів у житті багатьох тернопільських акторів і звичайних тернополян. Адже були такі вистави, на які люд ходив не просто так, а «на Бобровських».

Анатолій, зокрема,  зумів покорити публіку ще у 22 роки! Ще й досі залишається загадкою, як йому, такому юному вдалося зіграти 75-річного Карпа Карповича у виставі «Сади цвітуть» В. Виноградова? Анатолій Бобровський – актор, режисер, який мав багато учнів і якого ще й досі називають Вчителем з великої букви,поставив «Кар’єру Артуро Уї» Б. Брехта, «Тараса Бульбу» за Гоголем, «Наталку Полтавку» І. Котляревського, «Мартина Борулю» І. Карпенка-Карого та «Циганського барона» Й. Штрауса. Пам’ятними залишаються зіграні ним ролі в кіно – «Сім’я Коцюбинських» Т. Левчука, «Дума про Британку» та «Осяяння» М. Вінграновського тощо.

13262334_478648795659178_35445475_o

Прикро, що тодішнє керівництво театру не відпустило талановитого актора на зйомки у сакральному фільмі «Білий птах з чорною ознакою».  Євдокія Бобровська, дружина, створила низку колоритних персонажів в «Обороні Буші», «Ой, не ходи, Грицю…» М. Старицького, «У неділю рано зілля копала», «Земля» за О. Кобилянською, «На сьомому небі» М. Зарудного, «Ключі до щастя» О. Корнієнка, «Гетьман Дорошенко» Л. Старицької-Черняхівської тощо. Журналістка та акторка (народний драматичний аматорський театр-студія Ореста Савки «Сузір’я») Зоряна Биндас на своїй сторінці у ФБ написала: «Євдокія Бобровська зіграла «Наймичку» сотню разів… Це просто подвиг. Нині гратиму втретє і кожного разу це для мене такі надзусилля, що й передати важко, дуже складна роль. Навіть після репетиції відходжу години зо дві».

13295107_478648918992499_1731651365_n

У творчому вечорі пам’яті талановитого подружжя  взяли участь артисти театру-студії «Сузір’я» Ореста Савки, Тернопільського драмтеатру, обласної філармонії, музичного училища ім. Соломії Крушельницької тощо. Спогадами поділились народні артисти України – Люся Давидко, Володимир Ячмінський, В’ячеслав Хім’як, заслужений артист України – Олександр Папуша. Глядачі з великим задоволенням переглянули уривки з вистав, відео та фото з архіву театру.

13293356_478649012325823_1303691598_n

Валентина Семеняк

(фото з архіву театру)

Добавить комментарий