У місті Бучач вдруге з успіхом пройшла мистецька академія «Дні Пінзеля»

З 1 по 3 червня у місті Бучач вдруге з успіхом пройшла мистецька академія «Дні Пінзеля».

Проект мистецької академії “Дні Пінзеля” засновано в 2016 році з метою привернення уваги до спадщини скульптора Іоана Георга Пінзеля, що жив і творив у Бучачі у другій половині ХVIII століття.Проведення заходу подарувало багато вражень та цікавих фактів про життя і творчість великого митця. Ці дні були насичені виступами, екскурсіями, літературними зустрічами та різноманітними виставками в честь Іоана Георга Пінзеля. Кожен вечір завершувався фільмом про скульптора.


Віктор Гребеньовський, координатор Мистецької академії «Дні Пінзеля», розповідає: «Можна сказати, що нам вдалося дуже багато і практично, всі події, які проходили, — були цікавими для людей різних вікових категорій. В кожного, хто завітав до нас, захоплено світились очі. Це дуже важливо і нас тішить, що команда працювала недаремно.»
В п’ятницю, голова районної ради Віталій Фреяк та керівник проекту Віктор Гребеньовський відкрили мистецьку академію «Дні Пінзеля» в Бучачі. Наталя Волощук, координатор проекту «Під зорею Пінзеля», розповіла про важливість постаті Пінзеля у Бучачі та цілій Україні. Івона Лобан, дизайнер, автор і співорганізатор проекту «Під Зорею Пінзеля», привезла власну тематичну колекцію одягу та картини друзів-художників зі Львова. Також, першого дня дійства люди мали змогу почути Хмельницький камерний оркестр та заслужену артистку України Фатіму Чергінзію.


Виставки картин тернопільських художників та українського експресіоніста Володимира Воронюка відкрили другий день. Можна було відвідати тематичні лекції Любомира Кукіля та Володимира Завалія про перспективи відновлення скульптур на ратуші, поїхати на безкоштовні екскурсії в с.Рукомиш, послухати концерт камерного оркестру Тернопільської філармонії, прийняти участь у нічній літературній мандрівці Бучачем з інтригуючою назвою «Темні сторінки життя Пінзеля». Та найбільше враження на людей справило світлове шоу на ратуші. Ця подія зібрала та зачарувала навколо себе безліч людей різного віку.
Дні Пінзеля в Бучачі особисто відвідав голова Тернопільської ОДА Степан Барна, за значної підтримки якого відбувається реставрація Бучацької Ратуші.
Протягом усієї мистецької академії кожен охочий міг зіграти на фортепіано просто неба, що було для міста новим. Грали і професійні музиканти, і аматори.
Фінальний, третій день, розпочався денною літературною мандрівкою містом. Молоді люди мали змогу прийняти участь у пригодницькому квесті «Скарб Пінзеля». У костелі Внебовзяття Богородиці виступив Ярослав Пелехатий, головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Тернопільської ОДА. Доповнив недільний вечір чудовий концерт камерного ансамблю Бучацької музичної школи під керівництвом Оксани Кобзар.


Завдяки злагодженій праці організаторів, волонтерів та керівництва міста, цими днями в Бучачі панувала неймовірна атмосфера. Було запрошено багато гостей, що прославляють творчість Пінзеля в країні та за її межами. Саме вони доводять, що батьківщина скульптора – Україна, Бучач.
«Бучач — це дійсно єдине місто, де є стільки багато оригіналів скульптур Пінзеля в Україні. Такого міста більше немає. Тобто Львів, те що він має, це є зовсім маленький уривок. Значно менше має Городенка, Годовиця чи Монастириська. Бучач справді був родинним містом скульптура, тому дійсно доцільно тут робити такий фестиваль.» — коментує Мар’яна Максим’як, співорганізатор, керівник Літературного центру імені Агнона.

Керівник проекту, контактна особа:
Гребеньовський Віктор Мирославович,
голова ГО «Бучач-АРТ», тел. (097)6109699, studioklen@gmail.com
Організатори:
Бучацька районна державна адміністрація
Бучацька районна рада
Відділ культури, національностей, релігій і туризму Бучацької РДА
Громадська організація «Бучач-АРТ»

За підтримки:
Тернопільська обласна державна адміністрація
Тернопільська обласна рада
Управління культури Тернопільської ОДА
Тернопільський обласний науково-методичний центр

Сайт проекту: http://pinzel.buchach.net/
Сторінка фейсбук: www.facebook.com/DaysPinzel/

 

One Comment

  1. Віктор

    Дякуємо за статтю! З повагою, Віктор

Добавить комментарий