У Тернополі записують аудіоказки для незрячих дітей

Вже вдруге проект Medialab допомагає діткам із вадами зору торкнутись казки. На базі медійної лабораторії під керівництвом звукорежисера Олександра Фізяра, в продюсерському центрі «I LOVE MUSIC», записували аудіо-казку, яку потім подарують Товариству сліпих. 

Цього разу записували твір тернопільської письменниці Валентини Семеняк «Хто загубив усмішку?» Для того, щоб знайти голоси, провели кастинг, і з дванадцяти учасників вибрали чотирьох діток, які озвучили казку.


В студії звукозапису діти поводились дуже професійно та впевнено. Важко було повірити, що для них це перший досвід запису казки.


Найменша учасниця, Маргарита Стиран, учениця 4 класу, озвучила бджілку. Вона розповіла, що на кастинг її привела мама. Записувати казку дівчинці сподобалося, хоча спочатку вона дуже хвилювалася.


Для одинадцятирічної Анни Луцької, яка озвучила усмішку, це також перший досвід роботи в студії. Записувати казку їй дуже сподобалося, тому в майбутньому дівчинка хоче стати акторкою.


Найстарша учасниця проекту, Софія Головецька (15 років), озвучила автора. Дівчина розповідає, що про Medialab дізналася ще рік тому, на одному із шкільних заходів. Вирішила спробувати, ходила на різні майстер-класи, зокрема відвідувала заняття від Олександра Папуші по звукозапису.

Коли дізналася, що відбудеться запис казки для незрячих діток, вирішила обов’язково спробувати. «Щоб записати якусь аудіо-книгу, чи будь що записувати- каже Софія,- треба вловити баланс, щоб не перенавантажити звуком. Не говорити надто голосно, не надто емоційно, і водночас не надто байдуже. Особливо, коли ти пишеш для дітей, тим паче для незрячих. Це дуже велика відповідальність, тому що діти не терплять фальші.

Потрібно все говорити з посмішкою,- продовжує дівчина. Хтось подумає, яке це має значення, але діти все це відчувають. Лише з хорошою енергетикою, з хорошим настроєм можна це все робити».

У цьому проекті Medialab допомагає обладнанням та організацією, — розповідає організатор проекту Оксана Ратушняк. — Текст казки ми вирішили записувати на студії, оскільки тут хороша звукоізоляція, а супровідні звуки та мелодії будемо записувати в нашій медіа лабораторії, що знаходиться в ПК «Березіль», де є музичні інструменти та інша техніка, необхідна для запису. Сподіваюся, що вже у квітні всі бажаючі зможуть послухати нашу роботу 🙂


У записі, зведенні, постановці голосів, дітям допомагали професіонали продюсерського центру – звукорежисер Олександр Фізяр, та викладач по вокалу – Аліна Ткачук.


Пан Олександр розповідає, що з дітками працювати легко і приємно, на «I LOVE MUSIC» приходить записуватися багато людей, проте найцікавіше працювати з дітьми, тому й вирішив зосередитися на розвитоку дитячих талантів. Треба любити свою роботу, тоді все буде добре- каже Олександр Фізяр.


Аліна Ткачук, також запевняє, що працювати з дітьми дуже легко: « Тут ти не відчуваєш себе як на роботі, працювати з дітьми, це найкраще, що може бути. Це те, що приносить задоволення».
До слова, продюсерський центр співпрацює з Medialab вже третій місяць, в майбутньому цю співпрацю планують продовжувати, і розширювати.

Мирослава Штогрин 

Добавить комментарий