Український гурт «Burdon Folk Band» отримав музичну нагороду в Німеччині

 

Burdon Folk Band зі Львова отримав престижну європейську музичну премію «Eiserner Eversteiner» на фестивалі «FolkHerbst» в Німеччині. 

«FolkHerbst» — серія музичних подій в рамках щорічного міжнародного фестивалю, який проходить в місті Плауен з 1991 року. Щороку до участі запрошуються найцікавіші європейські гурти, що працюють у жанрі folk та world music. З поміж багатьох заявок офіційне журі відбирає вісім гуртів, які змагаються за отримання премії «Eisernen Eversteiner» («Залізний Еферштайнер») – єдиної і найбільш вагомої музичної нагороди в жанрі folk та world music в Німеччині. Burdon Folk Band вперше за всю історію конкурсу набрав 6,8 балів з можливих 7-ми і став переможцем 24-го фестивалю «FolkHerbst». Приз журі також отримав гурт «Dreamers’ Circus» з Данії. Церемонія нагородження відбулася 30 січня в Плауені.

«Burdon Folk Band» отримав музичну нагороду в Німеччині

В різні роки цю премію отримували такі всесвітньо відомі гурти як Garmarna (Швеція) чи Amsterdam Klezmer Band (Нідерланди). З українських гуртів номінантами також ставали

Hudaki Village Band з Закарпаття. «Музика Бурдону сповнена пристрасті та краси, це поєднання музичної досконалості з чистою грою. Коли Бурдон співає, не покидає відчуття, що співає хор, а коли починає грати – неначе підключається цілий оркестр. Їх музика – магічна, підкорила не тільки публіку, а й інших музикантів», — зазначають організатори.

Burdon Folk Band створений 2002 року у Львові. Репертуар гурту побудований на традиційних українських мелодіях, ритуальних піснях, давніх баладах та танцях. Багато пісень взято з локальної традиції унікальних етнічних груп, котрі живуть на теренах карпатського регіону: лемки, бойки та гуцули.

Зі всім цим багатокультурним міксом гурт творить своє власне унікальне звучання за допомогою скрипок, бузукі, ліри колісної, морахарпи, дримби, мандоліни, контрабасу та перкусії.

Burdon Folk Band видав чотири альбоми «Вам колядочка» (2006), «Re​:​Karpatia» (2007), «Тайстра Чугайстра» (2010), «Дівиця» (2013). Гурт був учасником багатьох фестивалів в Україні, Польщі, Угорщині, Естонії, Німеччині, Швеції, Фінляндії, Канади.

«Burdon Folk Band»

Склад гурту:

Олена Єременко – скрипка, спів, морахарпа, мандоліна, скрипка тромбкова

Оксана Пашина-Гринько – спiв, акордеон, фуярки

Дана Бончук – спiв, гардон

Рост Татомир – бузукi, спiв, саз, слайд-гітара

Любомир Іщук – бубон, думбек, діджеріду, дримба, ліра колісна

Михайло Качалов – фiдель

Iван Огар – контрабас

facebook.com/BurdonFolkBand

burdonfolkband.bandcamp.com

burdon.lviv.ua

Добавить комментарий