Тернопільські студенти стали переможцями театрального конкурсу

IMG_9654Вчора у галереї “Бункермуз” вперше в Тернополі відбувся конкурс на кращу театральну постановку. Нагадаємо, дійство присвячувалось до Міжнародного дня театру. Найталановитіші митці отримали грошову винагороду у розмірі 500 гривень.
Продемонструвати свій талант зібралось з десяток студентів театрального факультету.
Переможцями конкурсу стали студенти Тернопільского Національного Педагогічного Університету ім. В. Гнатюка.
Аліна Любая ( роль бомжишки)
Володимир Ярошинський (роль Вільгельма)
Володимир Зелінський ( роль Якоба)
Марія Ганич (роль відьми)
Христина Станіславська ( роль трактірщиці)
Ілона Баліцька ( роль королеви)
— Сьогодні ми грали уривок з вистави ”Балаганчик братів Грім”. Це наша творча курсова робота. Повну версію продемонструємо тернополянам вже в квітні на малій сцені Драмтеатру. Над постановкою працювали впродовж двох місяців. Сценка займала приблизно 20 хвилин, – розповіла Аліна Любая.
У грі були присутні елементи фехтування. Сценарій передбачав дуель між двома братами Якобом та Вільгельмом, які таким чином намагались вирішити суперечку між двома актрисами на роль принцеси.
— Місця було дуже мало, прийшлось імпровізувати, розповів Володимир Ярошинський, – Ми переживали, щоб не поранити глядачів, адже бій був досить запеклим. Насправді, фехтування на нашому факультеті передбачено на 5 курсі. Підготуватись допоміг наш колега, актор лялькового театру Дмитро Татарінов. Буквально за три тижні ми пройшли пришвидшений курс.
Та й справді, присутні сиділи практично в ногах акторів. Проте, незважаючи на технічні незручності, молодим конкурсантам вдалось втілити задум в реальність.
— Щодо подальших планів, ми сподіваємось отримати позитивні відгуки від сьогоднішнього журі. Нас цікавить думка відомого тернопільського режисера Андрія Шараскіна. Сподіваємось, він оцінить наші старання та створить з нами спільний проект, – додала Марія Ганич.
Я вважаю, що наша молодь розвивається. За останні роки Тернопіль значно виріс як мистецько так і культурно. Тому, такі дійства є дуже актуальними. Мистецькі конкурси – це стійка творча платформа. Буде глядач – будемо і ми, – зауважив Володимир Зелінський.
— Сьогодні я читала вірші, серед яких були рядки тернопільського поета Сергія Лазо. Так вийшло, що пан Сергій був у складі журі. У подарунок я отримала його книгу з п’єсами “Ми так любили The Beatles”.

Фото Ростислава Ковальчука
Думка журі згодом на нашому сайті.

Оксана Ратушняк

Добавить комментарий