Medialab East у Тернополі

У Тернополі започаткували проект «Інвестиція в культуру. Системні заходи з метою сприяння культурній освіті». Ініціатором заходу є польське місто Люблін, партнерами в Україні – Івано-Франківськ, Рівне і Тернопіль.

У рамках проекту в  нашому місті започаткували «Medialab East» – медійні лабораторії, де за допомогою сучасного обладнання та новітніх технологій створюють інформаційні продукти.  Заняття планують проводити в палаці культури «Березіль» та «Український дім «Перемога». Тут можна буде навчитися створювати відеофільми, освоїти фотосправу, експериментувати зі світлом та звуком. Навчання — безкоштовне.

DSC08511

За словами організаторів, проект націлений залучити до медіаосвіти не лише молодь, а також старше покоління. В рамках програми,  передбачено закупити комп’ютери, ноутбуки, сучасну  світлову та звукову техніку, музичні інструменти.

У листопаді-грудні для всіх бажаючих проводились різноманітні майстер-класи. Навчання проводили фахівці з Києва, Харкова, Львова, а також тернопільського об’єднання «Бункермуз».
DSC08545DSC08571

  • Частину спеціалістів нам порекомендував Антон Лапов, арт-куратор проекту. Спільними зусиллями ми розробили програму, в рамках якої відбулось 11 занять, де тернополяни мали можливість навчитись чогось нового, — розповідає куратор «Medialab East» у Тернополі Ярослав Качмарський. — На жаль, через деяких некомпетентних людей, майстер-класи на неіснуючому обладнанні довелося проводити іншим людям, ніж планувалось. Незважаючи на неорганізованість, нашому мистецькому середовищу вдалось досить швидко долучитись до процесу та поділитись знаннями та деякою оргтехнікою.

На цих подіях тернополяни мали змогу ознайомитися з сучаcними технологіями та спробувати їх застосувати у мистецтві та побуті. Зокрема, усі охочі мали можливість стати учасником «Лабораторії Шуму», побудувати простий синтезатор, відвідати майстер-клас по віджеїнгу, дізнатись основ електротехніки, побувати на воркшопі з інтерактивної візуалізації, ознайомитися із сучасними досягненнями роботехніки світу, навчитися використовувати 3D принтер, попрактикувати у зйомках короткометражних малобюджетних фільмів, виготовити власноруч діджеріду (музичний духовий інструмент аборигенів Австралії), трансформувати іграшкові музичні інструменти та застаріле музичне обладнання в авторські музичні прилади, а також попрацювати на студії звукозапису.

DSC00106

DSC08578DSC08520DSC08430DSC00010
DSC00109

Пропонуємо переглянути відео з деяких занять.

В рамках Medialab East відбувся майстер-клас по звукозапису на студії Шпиталь Рекордс. Успішним результатом колективної роботи учасників лекції стала пісня «Під Новий Рік», яку записували та зводили всією командою. Лектор — Lesik Omodada.

Вокал — Світлана Фролова та Зорян Безкоровайний, Акустична гітара — Лабо Володимир, Електрогітара — Севостьянов Віталій, Бас і сопілка — Олександр Жизномірський, Барабани — Роман Божко, Перкусія — Тарас Миколаєнко і Таїсія Антонюк.

Дводенний майстер-клас присвячений технологіям, що потроху перевертають світ догори ногами, а саме адитивним технологіям, або іншими словами 3D друку проводили в Coworking — open office EVOLUTION. За 5 годин учасники вивчали можливості цифрового виробництва та самостійно навчилися використовувати 3D принтер для реалізації своїх ідей зі світу цифрового до світу матеріального. Тренери Дмитро Бірюков та Станіслав Джеріхов (aDDDitive, Київ) провели настільки вичерпні заняття, що по завершенню майстер-класу деякі тернополяни взялись організовувати власні заняття. Дякуємо хлопцям за професійний підхід та очевидний результат!

На дводенному майстер-класі з віджеїнгу тренер Андрій Меренко розповів тернополянам як створювати відеолупи за допомогою gif-анімації, відео-арт з підручних матеріалів. Говорили також про мепінг та slow motion своїми руками.

Теорію та практику зйомок короткометражних малобюджетних фільмів тернополян навчав Юрій Суходоляк. На дводенному майстер-класі учасники отримали базові знання для створення власного фільму: – від ідеї до сценарію. (синопсис) – розкадровка сцен та діалоги – підготовка до зйомок. (підбір акторів, локації, техніки…) – планування та етапність – (підбір акторів, локації, техніки…) – планування та етапність – зйомка (ракурс, стиль, тривалість) – акторська гра – постпродакшн. (монтаж, тонування, озвученя) – промоція фільму.

І хоч фільмувати довелось на власні фотоапарати і телефони, відзняти короткометражки таки вдалось.

Коротка історія про хлопчика, який, мандруючи містом, думає про школу, комп’ютерні ігри та телепортацію.
Режисер: Юний Скайвокер
В ролях: Сергій Стопник, Олександра Стопник
Музика: Фредерик Шопен — Ноктюрн №2 мі-бемоль (Опус №9).

 «Свіже м’ясо»
Фільм про дівчину, яка зустрічає нападника і її неординарне почуття гумору змінює ситуацію на протилежну і сприяє обміну ролями.
Музика: Carter Burwell — A Dead Person The Fur.

Оксана Божко

Добавить комментарий