Молоді поети започаткували “Вільний мікрофон”

Молоді  ініціатори  нашого міста продовжують тішити тернополян цікавими мистецькими заходами та творчими ідеями. Тернопільський поет Юрій Матевощук та відомий організатор мистецьких заходів Ярослав Качмарський започатковують  Вільний мікрофон“.

Вчора в галереї “Бункермуз” пройшов перша зустріч поетичного проекту “Вільний мікрофон”. У залі зібралось чимало студентської молоді. Прочитати свої твори прийшли з десяток тернополян.

1958314_897051553654236_936763694_n-620x415

Спеціальним гостем вечора був відомий білоруський поет Сяргей Прылуцкі. Автор читав власні твори, які сам називає трешовими.

— В Тернополі я лише другий раз, але вже встиг полюбити це місто, – розповідає поет, – Я люблю старовинну архітектуру, а місто має свою історичну пам’ять. Тут панує затишок. Вже літом планую випустити нову збірку, яку, можливо, презентую у Тернополі. Це будуть гумористично-брутальні оповідання.

— На мою думку – це можливість комунікації усіх без винятку, – розповідає Юрій Матевощук, — В літературному просторі завжди існує достатньо фестивалів, презентацій, відкритих читань, вечорів поезії . Але інколи хочеться простої комунікації – авторів, читачів, слухачів вільної від рамок, форматів та обмежень. Для читань не обов’язково бути учасником літературної тусовки. Власне “Вільний мікрофон” і об’єднує усіх, хто виявив бажання почитати свої твори чи послухати інших. Такого роду вечори ми плануємо проводити один раз на місяць у арт-барі “Коза” або у галереї “Бункермуз”. В перспективі цей проект розглядаю, як одну з можливостей  укласти та видати антологію молодої тернопільської літератури.

10152402_897051540320904_433473591_n-620x415

До слова,  не усі бажаючі встигли зареєструватись у поетичному проекті. Студентка Яна прийшла послухати вірші своїх колег.

— На жаль, я не встигла пройти реєстрацію, але обов’язково зроблю це наступного разу. Тішить, що такі заходи будуть відбуватись у нашому місті постійно. Цього дуже бракувало, адже молодим поетам потрібна своя публіка.

— Слухаючи молодих авторів не можу виділити когось окремо. Усі цікаві по-своєму. Як  банально це б не звучало, деякі з них мають хорошу перспективу, – додав Сяргей.

Оксана Ратушняк

Добавить комментарий