Презентація книги Юлії Мусаковської «Чоловіки, жінки і діти»

У суботу, 16 січня, в рамках поетичного туру, до Тернополя завітала Юлія Мусаковська з її новою збіркою «Чоловіки, жінки і діти», що вийшла у «Видавництві Старго Лева».

На зустріч з авторкою прийшло близько двох десятків шанувальників. У невимушеній розмові з Юрієм Завадським поетеса розповіла про нову книгу детальніше.

Юлія Мусаковська Тернопіль

До четвертої збірки увійшли тексти, написані впродовж 2013-2015 років, у передчутті та під час розгортання складних подій в країні.

  • Для мене ця книжка дуже важлива. В першу чергу, це перехід від «я» до «ми». Усі чоловіки, жінки та діти — це те поняття, яке я вкладаю у «ми». Напевно, ключову роль зіграли події, які відбувалися протягом того часу, коли писалися вірші. Тут йдеться про 2013-2015 роки. Водночас це для мене велика робота і багато важливих відкриттів.

DSC00413Презентація книги Юлії Мусаковської "Чоловіки, жінки і діти" у Тернополі

За словами Юрія Завадського, модератора зустрічі, прочитавши книгу «Чоловіки, жінки і діти»  її назва, як для читача, здалась йому дещо оманливою. Насправді її наповнення є значно глибшим і говорить про щось більше, чого у назві немає.

  • Ця назва прийшла сама по собі. ЇЇ структура взята з самої мови. Ми дуже часто стикаємося з такою послідовністю, коли говоримо «чоловіки, жінки і діти». Власне вони не можуть існувати самі по собі, вони існують у структурі багатьох інших речей. Це інший погляд на штамп, який перестає бути штампом в контексті останніх років.

До слова, авторка є  переможницею поетичного конкурсу «Dictum», який організовувало тернопільське видавництво «Крок». Попередня книжка «Полювання на тишу» була видана у Тернополі.

Оксана Божко

Добавить комментарий