Сьогодні у Тернополі відбудеться показ фільму «Кримські стежки» 

Книгарня «Є» та агенція АртПоле запрошують на показ фільму «Кримські стежки» Вінсента Муна, який відбудеться 13 квітня. Початок – о 18:00.

Стежка. Цей образ одночасно виник і в проекті АртПоля, й у фільмі Вінсента Муна без будь-яких спеціальних домовленостей. Можливо тому, що й українські художники, і французький режисер розповідають про Крим, а отже про існування непростих й завжди особистих стежок, що здатні вивести з темряви. Завдяки музиці, орнаментам, традиціям і довірі. :::стежка::: – ініціатива агенції АртПоле, покликана підтримувати постійний зв’язок із Кримом. Коли дискусії зайшли у глухий кут, художники знайшли вихід (точніше стежку) – взятися за фарби й створити візуальні нагадування про півострів у публічних просторах різних міст. Серед них і Тернопіль.

«Кримські стежки» – фільм Вінсента Муна, незалежного французького режисера, відомого своїм документальним музичним відео. У 2006-му йому запропонували попрацювати з паризькими музикантами. Таким чином з’явилися Take Away Show – музичні відео, зняті за один дубль, в живому і дуже швидкому знімальному процесі. З того часу Мун використовує форму «партизанського» стилю – імпровізаційну зйомку в незвичайній обстановці. З 2009-го Вінсент Мун живе в дорозі: експериментуючи з польовими записами, він працює самостійно, здійснюючи свої проекти без залучення грошей, тим самим переглядаючи закони кіноіндустрії.


Режисер побував і в Україні, де зняв кілька відео з ДахаБрахою, одеськими музикантами, що співають на ідиш, і цілу серію про Крим. Сюжети з півострова склалися в повнометражний фільм – про традиційну музику народів Криму, музичний портрет дивовижної землі, де є місце пісням та мелодіям кримських татар, греків, болгар, вірменів, кримчаків. Фільм, знятий про музику тих, хто був депортований у часи Другої Світової й повернувся, зараз набуває нового звучання.

12994370_1355130904512566_2495676736362695925_n

Добавить комментарий